Katarzyna Czarnota

Adwokat

+48 618519720


Pani Mecenas ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przed odbyciem aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu, odbyła roczne, prawnicze studia podyplomowe w Niemczech na Uniwersytecie im. J.W. Goethe we Frankfurcie nad Menem, zakończone uzyskaniem stopnia magistra praw, tzw. L.L. M.

Podczas pobytu w Niemczech, pracowała w dwóch kancelariach prawniczych, a mianowicie w polsko-niemieckiej Kancelarii Adwokackiej dr Jana Badkowskiego we Frankfurcie nad Menem, jak również w mieszczącej się również we Frankfurcie nad Menem filii kancelarii prawniczej „Boesebeck und Droste”. W związku z powyższym, adwokat Katarzyna Czarnota włada biegle językiem niemieckim, zarówno w mowie, jak i piśmie, w tym również niemieckim językiem prawniczym. W Goethe Institut z siedzibą w Warszawie odbyła kursy języka niemieckiego zakończone egzaminem „Mittelstufenprüfung”, następnie zaś przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Warszawie zdała egzamin „Wirtschaftsdeutsch”.

Adwokat Katarzyna Czarnota włada również językami angielskim oraz hiszpańskim. Zajmuje się przede wszystkim reprezentowaniem klienta w sprawach sądowych, głównie rodzinnych (takich jak m.in. rozwody) oraz karnych.

Współpraca

Kancelaria współpracuje od kilku lat z kancelarią w Niemczech -w Limburg an der Lahn, którą prowadzi adwokat Janusch Nagel.
Prawa ustanowione są dla obyczajów. Nic bardziej nie szkodzi obyczajom niż ustawa zakazująca rozwodów. - Napoleon Bonaparte